اکران و نقد و بررسی فیلم اینتر استلار (Interstellar)

فیلم اینتراستلار  در روز چهارشنبه مورخ ۱۳۹۴/۲/۲۳ در سالن همایش های مسجد امام علی (ع)، واقع در پونک، اکران شد و مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

برنامه راس ساعت ۲۱:۱۵ با تلاوت آیاتی از قرآن کریم آغاز شد.

قبل از اکران فیلم اقای اشناب بیان کرد که این فیلم. فیلمی مسند-علمی تخیلی- و بر اساس مسائل فیزیک، نجوم و نسبیت انیشتین ساخته شده است، اما متاسفانه مورد بی توجهی قرار گرفته است.

این فیلم ساخت کمپانی هالیوود می باشد و جز فیلمهای نادری است که دقیقا بر اساس مسائل علمی و نجومی  به رشته تحریر درامده است. روابط خانوادگی و معنویات نیز در آن نشان داده شده است.

این فیلم ساخته کریستوفر نولان و با فیلمنامه نویسی جاناتان نولان در سال ۲۰۱۴ ساخته شد.

این فیلم جایزه ی بهترین جلوه های ویژه را نیز به خود اختصاص داده است.

فیلم در دو بخش با نظرسنجی حضار اکران شد و مورد استقبال تماشاگران قرار گرفت.و فیلم آنقدر جذاب بود که باعث تحیر تماشاگران شد. بخش اول فیلم راس ساعت ۲۲:۳۰  و بخش دوم نیز ساعت ۰۰:۲۰ به پایان رسید.در میان این دوبخش آقای ستوده برای اینکه فیلم قابل فهم تر باشد درباره ی موضوع کلی فیلم توضیحاتی دادند.

گزارش از:رضوانه بختیاری

 

“آسمانتان صاف و پر ستاره باد  ”

 

 

 

4 پاسخ
 1. ابوالفضل اشناب
  ابوالفضل اشناب گفته:

  بسم الله

  عمیقا بابت این اتفاق مبارک در تاریخ فرهنگی مسجد امام علی (ع) خوشحالم؛
  که اکران فیلم یک حرکت مثبت بود و اکران فیلم هایی از این دست، یعنی فیلم های روز دنیا که مفهوم و مضمون خوبی دارند و جنبه علمی نیز دارند حرکتی موثر تر .

  خوشنودم که امروز یکی از افق های فعالیت فرهنگی در این مسجد مهم را در دسترس می بینم و این هم باعث خوشحالی ماست هم انگیزه ای برای ادامه دادن راه تا افق های بالاتر و جذاب تر.

  امیدوارم روزی برسد که با دیدی باز تر و با نگاهی شفاف تر به اطراف مان نگاه کنیم و از زبان گویای هنر، خصوصا هنر سینما برای اصلاح فرهنگ عمومی استفاده کنیم

  که مسجد محل عبادت آگاهانه است …

  از تمامی بچه های باصفای بسیج و همچنین خانم بختیاری ممنونم.

  یاعلی

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.