تاریخ جدید

بالاخره انتظار ها به سر آمد و ما هم خودی نشان دادیم و وارد گود میدون شدیم.گفتیم حالا که عمر دولت قبلی به سر اومده و دولت جدید اومده و قراره به همین زودی زود همه چی گل و بلبل بشه یه عقب گردی داشته باشیم و تاریخ چند صد هزار ساله! تاریخ کشورمون و ورق بزنیم، ببینیم کجا بودیم و قرار است که به کجا برسیم. باز هم خدا رو شکر که یه زبون طنزی وجود داره و میتونیم حرف دلمون بزنیم و الا که غمباد می کردیم و چاره ای جز سکوت نبود! (بنا به مصلحت اندیشی).ان شا الله که این پست مقدمه ای بر حضور پررنگ نویسندگان چیره دست سایت باشه.

و اما بعد:

از این جا شروع  به ورق زدن صفحات زرین تاریخ  می کنیم که همه می دانیم سرزمین ایران،کشوری باستانی با قدمت بسیار بوده که آثار و نشانه های تمدن تاریخی بسیاری در آن وجود دارد. ایرانیان از دیرباز زندگی مهرورزانه و عدالت محوری داشتند ولی متاسفانه وجود((مافیا)) در ایران همواره مردم این سرزمین را آزار داده است. یافته های باستان شناسی نشان می دهد که مافیا از ۳ هزار سال قبل از میلاد مسیح تا سال ۱۳۸۴ خورشیدی، با کار گذاشتن لوله هایی، مال و نفت ملت ایران را می مکیدند! لوله های کشف شده در حفاری از ویرانه های شهرهای ایران قدیم چون هگمتانه، گوراب، استخر، آرادان و سرخه نشان می دهد که این لوله ها در آغاز از سفال ساخته می شده و بعد از کشف کشاورزی، چوبی شده است. بعد از کشف آهن توسط دختری۱۷ ساله در آشپزخانه منزلشان، لوله های مافیا آهنی شدند که نمونه هایی از آن قرار است در ناحیه رفسنجان کشف و ضبط شود.

در طول نزدیک به ۴ هزار سال مردم ایران فقط در کار لوله و لوله کشی بودند تا اینکه ناگهان اتفاقی بس بزرگ در ایران رخ داد.سلسله صفویه با تلاش و همت شاه اسماعیل از اعقاب شیخ صفی الدین(مدفون در شهر اردبیل) تشکیل شد و ایران دارای دولت شد!شاه اسماعیل در آغاز تشکیل دولت خود به دشمنان اعلام کرد که آن ممه را لولو برده(کشور ایران ضعیف) و آن ها باید فکری به حال خود بکنند. جانشینان شاه اسماعیل، از جمله شاه عباس و شاه طهماسب و شاه سلطان حسین با کمک های کاملا خود جوش مردمی توانستند قطعنامه دان دشمن را پاره کرده و از سوی دیگر نفت را بر سر سفره های مردم بیاورند. اما چون در آن زمان هنوز کسی نمی دانست نفت چیست، کسی متوجه این خدمت بزرگ صفویه نشد.شاه سلطان حسین، آخرین پادشاه سلسله صفویه یکی از مقتدرترین پادشاهان بود که روش((هیس،دولتمردان فریاد نمی زنند)) را ابداع کرد. در زمان وی وقتی کشور در مقابل حمله محمود افغان قرار گرفت، سلطان حسین به همه اعلام کرد که احتیاج به هیچ کاری نیست و او با هاله نورش کشور را حفظ خواهد کرد، اما در آخرین لحظه متاسفانه باتری هاله نور وی خالی شد و افغان ها کشور را گرفتند.پس از صفویه بار دیگر مافیا آمد و لوله کشی در سراسر کشورشروع شد.مافیا از طرفی لوله هایی به بیت المال وصل کرده بود و از طرف دیگر دستور داده بود که لوله های مردم را ببندند! قاجاریه، سلسله پادشاهی بعدی بود که خدمت ها وخیانت هایی کرد.از جمله خدمات قاجاریه این بود که با همکاری برادر متعهد لیاخوف، مجلس شورای ملی را به توپ بست و قلم به دستان مزدوری مثل صور اسرافیل را در باغ شاه به دار مجازات آویخت. متاسفانه در دوران قاجار وقتی عهد نامه ترکمانچای و گلستان امضا شد و بخش اعظمی از خاک ایران به روسیه ضمیمه شد، این موضوع به مردم گفته شد و همین یکی از اشتباهات بزرگ و تاریخی قاجار بود.

بعد از قاجاریه دوباره مافیا آمد و لوله ها به کار افتاد تا اینکه در سال های اخیر برگ زرین دیگری از صفحات تاریخ ایران رقم خورد و مردی از جنس مردم آمد و دستور داد تا لوله های مافیا بسته و لوله های مردم باز شود! محمود احمدی نژاد شعار و اهداف بزرگی را احیا کرد و به همه دوستان و ایادی استکبار جهانی اعلام کرد که((آن ممه را دوباره لولو برد))(خطاب به دشمنان)،((آن قدر قطعنامه بدهید تا قطعنامه دانتان پاره شود)). وی در طول دوران دولت پاک خود توانست اقدامات موثری انجام دهد. او در ابتدا اعلام کرد که نفت را سر سفره های مردم می آورد اما بعد از چندی الهام(که هم دوست او بود هم سخنگویش و در ضمن جزو برادران است) گفت که چون پژوهش گران فهمیده اند نفت بوی بد میده، آن را سر سفره مردم نمی آوریم.اما در عوض به مرور مرغ و تخم مرغ و پنیر و نان هم از سر سفره های مردم جمع شد.از دیگر اقدامات احمدی نژاد این بود که توانست مشت محکمی بر دهان آمریکای جهان خوار به خصوص جرج دبلیوبوش رئیس جمهور وقت ایالات متحده بزند به طوری که از شدت دهان درد نتوانست جواب نامه ای که احمدی نژاد برایش نوشته بود را بدهد و سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد که این نامه جواب نمی خواهد. مردمی نژاد همچنین دارای یک هاله نور در سازمان ملل بود که باتری اش هیچ وقت تمام نمی شد و ۸ سال پیاپی او توانست با خانواده و دوستان و آشنایان و کلیه بروبچ در نیویورک حضور به هم برساند و هیچ کس نتوانست مانع این کار شود. احمدی نژاد همچنین توانست مادر چاوز را که بشدت در سوگ فرزندش عزادار بود خیلی تسلی دهد. به طوری که بقیه سران کشور ها از مادرشان خواستند در صورت فوت آن ها اصلا بی قراری نکنند! او به حق معجزه هزاره سوم بود.

یکی از بزرگترین اقدامات تامل برانگیز احمدی نژاد که هیچ جوره نمی توان از کنار آن گذشت این بود که قیمت دلار و ارز و طلا در دوره دولت او به اندازه ای بالا رفت که استکبار جهانی دچار تعجب شد! وی در آخرین سال دولتش اعلام کرد که از کجا معلوم است که آخرین سال دولت باشد؟ و الهام(همان که دوست او بود و سخنگویش و ضمنا جزو برادران است) در آخرین روزهای دولت احمدی نژاد اعلام کرد احمدی نژاد رجعت خواهد کرد.در همین راستا تاریخ باید منتظر بماند و ببیند چه می شود!

منابع:

۱- کتاب های تاریخ دبستان

۲- کتاب تاریخ ششم ابتدایی!

۳- کتاب تاریخ هرودوت کبیر

و…

2 پاسخ
 1. ابوالفضل اشناب
  ابوالفضل اشناب گفته:

  بسم الله

  سلام عرض شد.

  اولا تبریک بگم به این ذهن خلاق که متن رو نوشته و با نکته بینی ظریف ( به معنای با دقت و ملایم) تاریخ را روایت کرده است!
  البته مورخ اش به گمانم نویسنده کتاب “دامغان – هکاتمپولیس” بوده باشد.
  البته در علم و درایت مشاهیر دامغان شکی نداریم ها ! نمونه اش نویسنده این متن !

  بگذریم
  در کل این محمود ما سوژه خور اش ملس بود.
  دلمان حقیقتش را بخواهید برایش تنگ شده!
  اصلا چه معنی می دهد رئیس جمهور اینقدر شمرده شمرده حرف بزند؟!!

  در این متن که می بینید مجید ستوده با شیوه ظریف (وزیر ) تاریخ را بازگو میکند.
  خیلی دوست داریم آقای ستوده راجع به هلوکاست هم بنویسند!!

  در هر حال چشمانمان در حال التماس هستند که اندکی بسته شوند قلذا شما را دعوت میکنم به خواندن متن زیر البته با اجازه آقای تاریخدان!

  http://eshnab.mihanblog.com/post/218

  ………..
  مجید جان خیلی خوب بود
  ادامه ندی خودت میدونی !

  یاعلی

  پاسخ
 2. محمد رضا پونکی
  محمد رضا پونکی گفته:

  سلام امیدوارم ببینمتان.از سلسله جلسات کلاس مجردها منتها مهمان آزاد.یکشنبه ۵آبان تالار ابوریحان دانشگاه شهید بهشتی.استاد کلاس حجه اﻻسﻻم شهاب مرادى.۱۴-۱۷:۳۰٫

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.