فعالیتهای راه و مسکن در صد روز ابتدایی دولت یازدهم

در نوشتار قبلی سعی بر این بود که کمی در مورد مشکلات و صد البته معضلات اقتصادی صحبت کنیم. هر چند که اقتصاد این ملک از هیچ فرمول خاصی تبعیت نمی کند و روی دایورت دان(بر وزن قطعنامه دان) مسئولین اداره می شود اما به هر حال این هم راهی است برای انبساط خاطر! اما دوست دارم اشاره ای هم داشته باشم به رئیس جمهور بالقوه دلهایمان،پرزیدنت غرضی.او که این تورم، نمی دانم چکارش کرده بود، همین که اسم تورم و آمارش به میان می آمد، انگار افعی در زیر تریبون مناظره از پشت نیشش زده است. اما بپردازم به اصل ماجرا:

بالاخره صد روز از شروع به کار دولت یازدهم هم گذشت و فرصتی شد تا اقدامات دولت جدید را در این صد روز در زمینه راه و مسکن  در قالب گزارشی که از معصومی نژاد درونمان از رُرُرُرُرُم  برخواسته است بررسی کنیم.

همان طور که می دانید دولت نهم و دهم در زمینه فعالیتهای عمرانی تا جایی که می توانست آسفالت کرد! و انصافاَ بیشتر از این هم دیگر از توان خودشان خارج بود و گرنه ما که حرفی نداشتیم و صرفاَ داشتیم لذت می بردیم! به همین جهت یکی از معضلات اصلی دولت یازدهم در این صد روز این بوده است که بگردد ببیند جایی برای آسفالت نمودن باقی مانده است یا خیر، که خوب با توجه به حرفه ای بودن تیم قبلی طرح کردن این سوال هم خودش کار عبثی به حساب می آید.اما در زمینه مسکن دولت دهم با مهرورزی زیاد آن قدر مسکن مهر ساخته است که دولت یازدهم فقط کافی است به این مورد فکر کند که حالا چه کسی را در این منازل اسکان دهد! البته مشکل خیلی سطحی دیگری نیز وجود دارد و آن این است که باید ببینیم این مساکن! مهر کجا هستند و هیچ کس آیا اطلاعات و آدرسی از آنها در دست دارد یا خیر! که اگر دارد، تقاضا می شود این اطلاعات را در اختیار دولت نیز قرار دهد و هر چه سریعتر دولتی را از نگرانی نجات دهد. گفتنی است در مقطعی دولت دهم اعلام کرده بود که این منازل به جوانان مجرد نیز تعلق می گیرد و با توجه به کم شدن تعداد جوانان در سطح شهر شبهه ای به وجود می آید که ممکن است این منازل دیگر به صورت عملی خالی نباشد!

از دیگر اقدامات دولت دهم کشیدن خط راه آهن از تهران به شیراز بود که شنیده ها حاکی از آن است که به خاطر کمبود امکانات مورد نیاز ظاهراَ دوستان در اقدامی نمادین و با استفاده از تخصص نیروهای وطنی چینی! این خط راه آهن را به« خط چین راه آهن » تبدیل کردند که باعث خارج شدن قطارها از ریل و تولید هیجان بیشتر در مسافران شود که این مهم یکی از اهداف دولت در آزادسازی آدرنالین مسافران و خانواده هایشان بود. فعالیتهای مهم دیگری نیز توسط دولت دهم در این زمینه صورت گرفته بود که خب در دولت یازدهم همین که جای خالی ها با خط های مناسب پر کنند برای ما کافی و مورد رضایت است.

تصادفها و سوانح هوایی هم که در دولت نهم و دهم همانند نقل و نبات موجود بود و یکی از تفریحات سالم مسئولین مربوطه به حساب می آمد، به نحوی که در برهه ای از زمان مسافرانی که به سمت فرودگاههای کشور می رفتند تا به وسیله هواپیما مسافرت کنند، مدال مردانگی و شجاعت را دریافت می نمودند و با نوشتن وصیت نامه خود قدم به داخل هواپیما می گذاشتند و در صورتی که به زمین می نشستند با طرح سوالی از مهماندار محترم مبنی بر اینکه داخل بهشت هستیم و یا مقصد مورد نظر، با دریافت جواب احتمالی از هواپیما خارج می شدند! از اقدامات مهم دولت یازدهم در این صد روز در زمینه پروازهای هوایی اصولاَ این بوده است که بفهمند کنترل این پروازها دست چه کسی بوده است که این چنین با تغییر کانال اقدام به تغییر وضعیت مسافران از جسم به روح می شده است! تا با گرفتن کنترل از دست ایشان بار دیگر زندگی را برای مسافران هوایی به صورت روزمره و بدون هیجان در آورند.

در هر صورت با این تفاسیر اگر دولت یازدهم هیچ کار خاصی هم انجام ندهد همین که با جلوگیری از روند ذکر شده صرفاَ کارها را بخواباند کلی برای ما کار انجام داده است!

والسلام…

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.