واکنش نماینده ایران در سازمان ملل به اظهارات نتانیاهو

نماینده جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل اظهارات نخست وزیر رژیم اسرائیل درباره ایران را به عنوان سخنانی فتنه‌انگیز محکوم کرد.

 خداداد سیفی، نماینده جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل، روز سه‌شنبه ۹ مهر،در مجمع عمومی این سازمان دقایقی پس از پایان سخنان بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم اسرائیل گفت: ما تنها یک بیانیه فتنه‌انگیز شنیدیم. همچون سال گذشته، وی با سوءاستفاده از این مجمع به قدرت‌نمایی خود علیه ایران ادامه داد.

این دیپلمات ایرانی در پاسخ به تهدید نخست وزیر رژیم اسرائیل به اقدام یک‌جانبه برای متوقف کردن برنامه انرژی هسته‌ای ایران به وی هشدار داد درباره حمله به ایران دچار هیچ‌گونه اشتباه محاسباتی نشود.

سیفی تاکید کرد: بهتر است نخست وزیر اسرائیل حتی به فکر حمله به ایران هم نباشد چه برسد به آن که برای چنین حمله‌ای برنامه‌ریزی کند.

وی همچنین از نتانیاهو خواست تاریخ عملکرد ایران در قبال تعهدات بین‌المللی را در مقایسه با بی‌اعتنایی رژیم تل‌آویو به همه پیمان‌ها و مقرارت بین‌المللی مربوطه مورد بازبینی قرار دهد.

نماینده جمهوری اسلامی در سازمان ملل گفت: برخلاف اسرائیل، ایران به هیچ کشوری حمله نکرده و نخواهد کرد.

با این حال، وی یادآور شد: قرن‌ها سیاست غیرتهاجمی ایران نباید به عنوان ناتوانی این کشور در دفاع از خود تعبیر شود.

سیفی تصریح کرد: ما درباره سلاح‌های کشتار جمعی در خاورمیانه بسیار صبحت کردیم بدون این که نامی از اسرائیل به عنوان تنها دارنده همه نوع سلاح کشتار جمعی در منطقه که عضو هیچ یک از پیمان‌های بین‌المللی نیست، به میان آوریم.

نماینده جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل رژیم اسرائیل را به ارتکاب جنایت علیه مردم فلسطین و دیگر همسایگان خود و حتی کشورهای غیر همسایه متهم کرد.

نخست وزیر رژیم اسرائیل در سخنرانی خود در شصت و هشتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل با تکرار اتهام‌های بی اساس درباره تلاش تهران برای دستیابی به سلاح‌های هسته‌ای گفت ایران باید کل برنامه انرژی هسته‌ای‌ خود را متوقف کند.

نتانیاهو ادعا کرد: اسرائیل اجازه نخواهد داد ایران به سلاح‌های هسته‌ای دست پیدا کند. اگر اسرائیل مجبور شود به تنهایی در برابر این موضوع بایستد، به تنهایی خواهد ایستاد.

نخست وزیر رژیم اسرائیل روز دوشنبه در دیدار با باراک اوباما، رئیس جمهور امریکا ادعا کرد تهدید نظامی و تحریم‌ها ایران را به پای مذاکره کشانده است.

وی ضمن تاکید بر ادامه فشارها بر ایران، از اوباما خواست اگر پیشرفت‌های هسته‌ای ایران در جریان دور جدید مذاکرات با غرب ادامه یافت، تحریم‌ها علیه تهران را تشدید کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.