«وَ مَکَرُوا وَ مَکَرَاللّه وَاللّه ُ خَیْرُ الْماکِرینَ»

پنجم اردیبهشت، سالروز شکست نظامی آمریکا در صحرای طبس است .

در این حمله نظامی ، شیطان بزرگ با مفتضحانه‏ ترین وضعی شکست خورد .

بیابان طبس، راوی معجزه ای در قرن حاضر است. این بیابان که در شمال شرقی مرکز استان یزد قرار دارد، مصداقی برای سوره فیل است که دانه های ریز شن، بر نیرومندترین سپاه عصر حاضر چیره شد و آنان را که از پیشرفته ترین وسایل و تجهیزات بهره می بردند، به ذلت کشانید. دولت امریکا برای مقابله با انقلاب اسلامی و نفوذ دوباره در ایران، پس از جریان گروگان گیری لانه جاسوسی، کماندوهای خود را در صحرای طبس پیاده کرد تا با آزادسازی گروگان ها و بمباران نقاط حساس ایران از جمله جماران و کشتن رهبران انقلاب، حکومت اسلامی را نابود کنند.

شکست شیطان بزرگ در این عملیات ، حمله فیل داران ابرهه را به خانه کعبه در ذهن‏ ها زنده می‏کند.

لشگریان ابرهه، هم چون نیروهای متجاوز آمریکایی، از فراوانی قدرت و شوکت ، تصور نمی‏کردند کسی بتواند مانع حمله آنها به خانه کعبه شود، ولی آن هنگام که به سوی کعبه هجوم آغاز کردند ، به فرمان خداوند متعالی پرندگانی در آسمان ظاهر شدند و سنگ‏ هایی که در منقار داشتند، بر سر فیل‏ سواران فرود آوردند و بدین وسیله، کافران یکی پس از دیگری به هلاکت رسیدند.

در پنجم اردیبهشت ۱۳۵۹ نیز دانه‏ های ریز شن ، دسیسه بزرگ آمریکا را فرو شکست .

شکست بدون جنگ در ایران، برای کشوری که همواره بر اقتدار و توانایی نظامی و اطلاعاتی خود می بالید، قابل تحمل نبود. به همین دلیل، در روز اول خرداد ۱۳۵۹، امریکا و بازار مشترک اروپا، ایران را تحریم اقتصادی کردند؛ اقدامی که با مسدود کردن دارایی های ایران در ۱۴ تیر ۱۳۵۹ ادامه یافت. یک هفته بعد و در ۲۱ تیر، کودتای نوژه، کشف و یک روز قبل از اجرا خنثی شد.

و تا به امروز هنوز نفهمیده اند که لشکر ایران لشکر خداست تا زمانی که زیر سایه ولایت حجت خداباشد….

3 پاسخ
 1. محمدرضا
  محمدرضا گفته:

  آنچه در طبس واقع شد، بدون شک مصداقی دیگر از سوره ی مبارکه فیل بود و پنجم اردیبهشت ۱۳۵۹ عام الفیل دیگر و کارتر مظهر استکبار جهانی ، ابرهه ای دیگر بود …

  پاسخ
 2. Mohamad meysam
  Mohamad meysam گفته:

  بى بصیرت!!
  محمد منتظر قائم فرمانده سپاه پاسداران یزد که به منظور گردآورى انسنادباقیمانده به طبس رفته بود بابمباران هوایى که به دستور بنى صدر ملعون انجام گرفت به شهادت رسید.
  (شادى روح شهیدمحمد منتظر قائم صلوات)

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.