دومین طلای کاروان ایران توسط سیفی صید شد

محسن محمدسیفی سانداکار ایران در وزن ۶۵ – کیلوگرم امروز در فینال مسابقات در دو راند با شکست حریف خود مدال طلای این دوره از مسابقات را به نام خود کرد.

لادور به مدال نقره رسید

حمید‌رضا لادور سانداکار وزن ۷۵- کیلوگرم در فینال به مصاف نماینده کره جنوبی رفت و با برتری در راند اول و شکست در دو راند دوم و سوم بازی را به نماینده میزبان واگذار کرد و به مدال نقره بسنده کرد.

پایان کار نمایندگان ایران در روز چهارم بازی‌های آسیایی با یک برنز

نتایج کامل به شرح زیر است:

شنا:

دو شناگر ایران امروز در ماده ۵۰ متر آزاد به مصاف حریفان خود رفتند که در این بخش آرشام میرزایی با زمان ۲۳ ثانیه و ۹۱ صدم ثانیه و احمدرضا جلالی با زمان ۲۳ ثانیه و ۷۴ صدم ثانیه از راهیابی به فینال مسابقات بازماندند.

در ماده ۲۰۰ متر قورباغه آریا نسیمی شاد رکورد ملی ایران را شکست؛ او با زمان ۲ دقیقه و ۲۰ ثانیه و ۲ صدم ثانیه به خط پایان رسید. در همین ماده مهدی انصاری هم زمان ۲ دقیقه و ۲۳ ثانیه و ۱۲ صدم ثانیه را به نام خود ثبت کرد و توانست حدود ۵ ثانیه رکورد خودش را کاهش دهد.

تیراندازی:

پوریا نوروزیان در ماده تفنگ بادی بازی‌های آسیایی با قرار گرفتن با کسب ۶۲۲ در رده هفتم قرار گرفت و حسین باقری با کسب ۶۱۹ امتیاز در رده هجدهم و مهدی جعفری‌پویا با کسب ۶۱۸ امتیاز در رده نوزدهم قرار گرفتند.

همچنین در قسمت تیمی ایران با قرار گرفتن در رده چهارم از دست‌یابی به مدال بازماند.

نوروزیان که در مرحله مقدماتی ماده تفنگ بادی ۱۰ متر بازی‌های آسیایی ۲۰۱۴ اینچئون با کسب ۶۲۲ در رده هفتم قرار گرفته بود در مرحله فینال با کسب ۱۶۵٫۶ امتیاز در جایگاه چهارم قرار گرفت.

قایقرانی:

در رشته روئینگ ۲ نفره، تیم ایران شامل مجتبی شجاعی و امیر رهنما که در رده سوم گروه خود قرار گرفتند و راهی مرحله رپه شارژ یا همان شانس مجدد شدند توانستند به فینال مسابقات راه پیدا کنند. تیم روئینگ ۴ نفره بانوان نیز به فینال مسابقات راه پیدا کرد.

تیراندازی با کمان:

در مرحله دوم مسابقات کامپوند بانوان تیم ایران امروز با حضور قاسم‌پور، عابدی، رنجبر و سرلک به رقابت پرداخت.

در پایان مرحله مقدماتی قاسم‌پور هفتم، سرلک سیزدهم، رنجبر نوزدهم و عابدی سی‌ویکم شدند. ایران در بخش تیمی در جایگاه چهارم قرار گرفت. قاسم‌پور و سرلک به مرحله حذفی راه پیدا کردند. ملی‌پوشان روز پنجشنبه به مصاف حریفان می‌روند.

مجید قیدی، امیر کاظم‌پور، مجید کیان‌زاده و اسماعیل عبادی نمایندگان ایران در بخش کامپوند هستند که در مرحله مقدماتی تیمی ایران ۱۰۵۰ امتیاز در رده اول قرار گرفت و کره‌جنوبی با ۱۰۴۵ امتیاز و هند با ۱۰۴۱ امتیاز به ترتیب در رده دوم و سوم قرار گرفتند.

همچنین در قسمت انفرادی اسماعیل عبادی با ۳۵۵ امتیاز اول، مجید قیدی با ۳۴۸ امتیاز ششم، امیر کاظم پور با ۳۴۷ امتیاز دهم و کیان نژاد با ۳۴۴ امتیاز هفدهم شدند.

ووشو:

در فرم چانگ کوآنِ هانیه رجبی، نماینده بانوی ایران توانست ۹٫۲۷ امتیاز کسب کند و عنوان هفتمی مشترک را به دست بیاورد.

الهه منصوریان در ساندا در وزن ۵۲- کیلو با شکست حریف میزبان به فینال بازی‌های آسیایی راه پیدا کرد.

محمد محسن سیفی سانداکار ایران در وزن ۶۵ – کیلوگرم امروز در نیمه نهایی به مصاف نماینده چین رفت و با شکست حریف خود به فینال مسابقات راه یافت. سیفی در دو راند پیاپی حریف خود را شکست داد.

سجاد عباسی در وزن ۷۰- کیلو با شکست مقابل نماینده کره جنوبی، به مدال برنز رسید.

در وزن ۷۵- کیلو، رضا لادور با شکست حریف قزاقستانی به فینال این مسابقات راه پیدا کرد.

دوچرخه‌سواری:

حسین ناطقی، نماینده دوچرخه‌سواری ایران در ماده اومنیوم یک کیلومتر تایم‌تریل با ثبت زمان ۱:۰۸٫۳۲۹ در جایگاه هشتم ایستاد.

حسنعلی ورپشتی ملی پوش دوچرخه سواری کشورمان در ماده اسپرینت در پایان رقابت‌ها مقام ششم را از آن خود کرد.

حسین ناطقی ملی پوش کشورمان هم در امینیوم پنجم شد.

جودو:

تیم ملی ایران در دیدار اول با برتری مقابل چین، حریف کره‌جنوبی شد. ملی‌پوشان در دیدار با کره نتیجه را واگذار کردند و برای کسب مدال برنز مقابل ازبکستان هم ناکام ماندند. تیم ایران در نهایت به عنوان پنجمی رسید.

یک طلا و یک نقره برای ایران در بازی های اسیایی

مسابقات تیراندازی تپانچه ۱۰ متز زنان در مرحله فینال برگزار شد و ایران هم با دو ورزشکار در این رقابت حاضر شد.

به نقل از فارس، در این ماده نجمه خدمتی و نرجس امام قلی‌نژاد نمایندگان ایران بودند که در پایان با قرار گرفتن در رده های اول و دوم مدال های طلا و نقره را از آن خود کردند و نماینده چین سوم شد.

پیش از این در همین ماده مدال نقره تیمی برای ایران کسب شده بود که نخستین مدال کاروان کشورمان بود.

کیومرث هاشمی و شاهرخ شهنازی رئیس و دبیرکل کمیته ملی المپیک با حضور در سالن رقابت تیراندازان را از نزدیک تماشا کردند.

مرحله نهایی لیگ جهانی ۲۰۱۴ والیبال در فلورانس ایتالیا

فدراسیون جهانی والیبال برنامه مسابقات مرحله نهایی لیگ جهانی ۲۰۱۴ را در فلورانس اعلام کرد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، با توجه به مشخص شدن تیم های صعود کننده در دسته یک مرحله بین قاره ای مسابقات لیگ جهانی ۲۰۱۴، فدراسیون جهانی والیبال برنامه مرحله نهایی این رقابت ها را که طی روز های ۱۶ لغایت ۲۰ جولای در فلورانس ایتالیا برگزار می شود را اعلام کرد:

چهارشنبه ۲۵ تیرماه
ساعت ۲۰ به وقت تهران (۱۷:۳۰ به وقت محلی) : ایران – روسیه
ساعت ۲۳ به وقت تهران (۲۰:۳۰ به وقت محلی) : ایتالیا – امریکا

پنجشنبه ۲۶ تیرماه
ساعت ۲۰ به وقت تهران (۱۷:۳۰ به وقت محلی) : برزیل – روسیه
ساعت ۲۳ به وقت تهران (۲۰:۳۰ به وقت محلی) : تیم قهرمان دسته دو – امریکا

جمعه ۲۷ تیرماه
ساعت ۲۰ به وقت تهران (۱۷:۳۰ به وقت محلی): ایران – برزیل
ساعت ۲۳ به وقت تهران (۲۰:۳۰ به وقت محلی): ایتالیا – تیم قهرمان دسته دو

گروه بندی تیم ها در مرحله نهایی به قرار زیر است:
گروه یک: ایتالیا – امریکا – تیم قهرمان دسته دوم که از مسابقاتی که در استرالیا برگزار می شود( بلژیک – فرانسه – استرالیا – هلند)
گروه دو: ایران – برزیل – روسیه

در پایان این مرحله دو تیم برتر هر گروه به صورت ضربدری در مسابقه نیمه نهایی که روز شنبه ۲۸ تیرماه بر گزار می شود، با هم دیدار می کنند و دیدار نهایی نیز روز یکشنبه ۲۹ برگزار خواهد شد.

به امید موفقیت تیم ملی والیبال ایران در این مرحله از مسابقات لیگ جهانی …